Informacje od logopedy:

• We wrześniu przeprowadzam przesiewowe badania logopedyczne w celu ustalenia stanu mowy dzieci i wyłonienia dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej.
          • Na początku października zostaniecie Państwo pisemnie poinformowani o zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia logopedyczne, a także poproszeni o wyrażenie pisemnej zgody na udział dziecka w zajęciach. Wychowawcy przekażą Państwu dokumentację do podpisania.
          • Terapia logopedyczna rozpoczyna się po otrzymaniu przez logopedę pisemnej zgody od rodziców. Rodzice mogą w każdej chwili zrezygnować z terapii logopedycznej, po dostarczeniu do przedszkola pisemnej rezygnacji. Terapia kończy się z chwilą opanowania poprawnej wymowy, o czym rodzice są informowani przez logopedę.
          • Dzieci zakwalifikowane na terapię logopedyczną będą uczestniczyły w zajęciach logopedycznych raz w tygodniu, w grupach 2 – 3 osobowych. Zajęcia trwają 30 min.
          • Każde zakwalifikowane dziecko otrzyma dokument zawierający szczegóły terapii (dzień i godzinę).
          • Efekty terapii logopedycznej w znacznym stopniu zależne są od zaangażowania dziecka i Państwa przy wykonywaniu pracy domowej.
          • Proszę o informację, jeśli dziecko uczęszcza lub uczęszczało na terapię logopedyczną poza przedszkolem. Informacje te są istotne, aby prawidłowo zaplanować terapię logopedyczną.
          • Ważne, aby trafiły do logopedy również informacje o stanie zdrowia dziecka, które mogą być istotne dla przebiegu terapii logopedycznej.