• RAMOWY ROZKŁAD DNIA  2022/2023

7.00 - 8.15 Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (w zależności od godzin pracy oddziału - w grupie łączonej). Zabawy wg inwencji dzieci- kształtowanie umiejętności społecznych dzieci, zabawy dowolne i kierowane, sytuacje zadaniowe.  Zabawy ruchowe lub poranne ćwiczenia gimnastyczne.Praca indywidualna z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

8.15 – 8:30     Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych. Wdrażanie dzieci do utrzymania ładu i porządku. Przygotowanie do śniadania.
        8:30 – 9:00 Śniadanie- przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

9.00 – 9.30   (3-4 latki)
        9:00 – 9:45 (5 – 6 latki)  Zajęcia edukacyjne realizowane w oparciu o podstawę programową Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych.

9:45 - 10:30 Zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Rozmowy wychowawcze. Zabawy integrujące grupę. Działalność plastyczno- konstrukcyjna, ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową, wzrokową, grafomotorykę.
        10:30 – 10:45    II śniadanie
        10:45 – 12:00    Zabawy i zajęcia w ogrodzie przedszkolnym podejmowane z inicjatywy dzieci lub organizowane przez nauczyciela. Prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Spacery i wycieczki. Obserwacje przyrodnicze, gry i zabawy ruchowe. Czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu.
        12:00 - 12:30     Zabiegi higieniczno-samoobsługowe, przygotowanie do obiadu
        12:30 – 13:00     Obiad - wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych.
        13:00 – 14:30    Odpoczynek poobiedni, leżakowanie (dzieci młodsze) słuchanie muzyki relaksacyjnej, czytanie bajek, gry i zabawy w kącikach zainteresowań. Praca indywidualna.
        14:30 – 15:00    Gry i zabawy stolikowe. Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku.
        15:00 – 15:15     Podwieczorek
        15:15 – 16:30    Zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gramatyczne, słownikowe, zabawy umuzykalniające, praca indywidualna, zabawy dowolne wg zainteresowań, zajęcia w małych zespołach.
        16:30 – 17:30    Głupy łączone. Gry i zabawy stolikowe. Podsumowanie wydarzeń dnia. Porządkowanie sali