„Witajcie w naszej bajce” –to właśnie  te słowa piosenki prowadzą naszych milusińskich do Przedszkola
          nr 415. Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych czynnościach potrafi dostrzec coś wartościowego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenosi w świat zabawy
          i zwariowanej nauki.

W ramach realizowanych projektów w naszym przedszkolu  Pan Kleks zabiera dzieci w Domowe Podróże oraz zaprasza do tworzenia Przepisów Pana Kleksa.

„Domowe podróże Pana Kleksa” – projekt czytelniczy ma na celu rozwijanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodzin, wprowadzanie dzieci w świat literatury oraz kształtowanie nawyków czytelniczych.

Dziecko zaprasza do swojego domu Pana Kleksa. Razem z Nim wędruje Księga, która jest dokumentem, zawierającym  wszystkie najlepsze wspomnienia z pobytu przedszkolnego gościa. To w niej zamieszczone zostaną tytuł czytanej  książeczki, rysunek ilustrujący daną książkę  oraz zdjęcie Pana Kleksa podczas pobytu w domu przedszkolaka.